
Autorzy opowiadali o genezie powstania publikacji, o obecnej sytuacji w Polsce, o postawach społecznych wobec tragedii smoleńskiej.
Tadeusz Święchowicz mówił o manipulacjach medialnych wokół śledztwa w tej sprawie, które pojawiały się w ostatnich miesiącach.
"Zwrócę uwagę Państwa na to, że nikt tak naprawdę z dowództwa i kierownictwa państwa nie stanął w obronie generała, dowódcy polskiego lotnictwa, kiedy został on obrzucony błotem. Nikt. Poza jego żoną (..) Kto z generałów, kto z ministrów bronił wówczas, próbował oczyścić dobre imię generała z tych wszystkich insynuacji, które były wobec niego formułowane?
Żaden z dziennikarzy do dzisiaj, którzy uczestniczą w tych kampaniach dezinformacji, żaden z tych dziennikarzy, ani żadne z mediów, które w tym uczestniczy, nie powiedziało nawet tego słowa: "Przepraszam". Od 11 miesięcy słyszymy kolejne kłamstwa, ewidentne kłamstwa, dementowane potem. Nigdy żaden z dziennikarzy nie przeprosił".
"Jak państwo wiecie, minister Jerzy Miller (...) powiedział, że jego raport na pewno będzie bolał, będzie bolał Polaków. Powiedział coś więcej, że będzie bolesny dla polskiej dumy narodowej. (..) To znaczy kogo reprezentuje minister Miller, jeżeli przygotowuje raport, który będzie bolesny dla polskiej dumy narodowej? Kogo reprezentuje minister spraw wewnętrznych? Przygotowuje raport bolesny dla dla polskiej dumy narodowej. Ja rozumiem, jeżeli zostały popełnione błędy, minister Miller je wykrył, to natychmiast powinien podjąć odpowiednie działania, czyli usunąć przyczyny tych błędów , zwolnić ludzi, zwolnić ministrów, zwolnić osoby odpowiedzialne, poprawić to wszystko co jest złe. Minister nic nie robi, tylko ogłasza, że będzie bolało. Czyli uprawia tak naprawdę propagandę".

Zbiór “Już nie przeszkadza” profesora Krasnodębskiego, co warto podkreślić, bije rekordy wydawnicze. Profesor powiedział, że artykuł, który stał się tytułem tego tomu to najważniejszy tekst, jaki napisał.
„Ten artykuł powstał tuż po katastrofie, w zasadzie był pisany, nie chcę tego ukrywać, przez łzy. Przez łzy wściekłości. Zaraz po tej katastrofie odezwały się takie głosy, że należy milczeć, że nie należy mówić, ogłoszono pojednanie, miłość, z Rosjanami. Dosyć świadomie ten artykuł napisałem, napisałem go w hołdzie dla Pana Prezydenta, ale w hołdzie też dla innych ludzi, którzy tam zginęli pod Smoleńskiem”.
Autor zapowiedział, że już przygotowuje kolejne tomy swoich artykułów. Książka „Większego cudu nie będzie”, która ukaże się za dwa-trzy miesiące to eseje filozoficzno-socjologiczno-politologiczne, jak określił to profesor.


Zebrani na sali czytelnicy zadawali pytania.

Spotkanie zakończyło się indywidualną rozmową z autorami i podpisywaniem książek.

Szef księgarni Gazety Polskiej zachęcał także do zakupu płyt video z zapisem posiedzeń parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i komisji sejmowych poświęconych tej sprawie, konferencji prasowych Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza oraz dokumentacji podróży Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych.

Video:
Audio:
Relacje przygotowali: Bernard i Margotte.
Przypominam, że po spotkaniu przeprowadziliśmy wywiad z prof. Krasnodębskim:
http://www.blogpress.pl/node/7931