Uczestnicy manifestacji przychodzili na ul. Ikara z biało-czerwonymi flagami i transparentami na długo przed północą. Wojciech Jaruzelski nie był obecny w domu. Coroczna manifestacja, która zapoczątkowana została 17 lat temu przez Ligę Republikańską i trwa nieprzerwanie do dziś, jest wołaniem o rozliczenie komunistycznych zbrodni i postawienie przed niezawisłym, sprawiedliwym Sądem winnych wprowadzenia stanu wojennego.
Agent rosyjski, pracujący z obcym mocarstwem, pracujący na rzecz obcego mocarstwa i dławiący niepodległościowy zryw narodu polskiego powinien być rozliczony, a razem z nim setki tysięcy siepaczy komunistycznych
- oświadczyli organizatorzy. W odpowiedzi zgromadzeni odpowiedzieli skandując:
Norymberga dla komuny! oraz Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę.
Organizatorzy podkreślili, że nie domagają się ich krwi, ale sprawiedliwości, która należy się prześladowanemu narodowi polskiemu.
Znajdzie się cela dla Jaruzela
- skandowali manifestanci.
Gromadzimy się 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przed willą tego, który wydał wtedy wojnę narodowi polskiemu. To spotkanie od wielu lat ma charakter nie tylko przypomnienia o tamtych wydarzeniach i apelu o rozliczenie zbrodniarzy na czele z generałem Wojciechem Jaruzelskim, ale to także nasz hołd dla tych, którzy wtedy zostali zamordowani. (...) Upominamy się tu także o to, aby wszelkie zbrodnie komunistyczne, łącznie ze zbrodniami, które miały miejsce w stanie wojennym, zostały rozliczone. Będziemy tu tak długo przychodzić, aż sprawiedliwości stanie się zadość.
- oświadczył przewodniczący zgromadzenia.
Noc pamięci rozpoczęło, jak co roku, uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie odczytano apel poległych, którzy zginęli za wolną Polskę w następstwie "wojny, którą generał Jaruzelski wydał narodowi polskiemu".
Odczytanie listy nazwisk ofiar stanu wojennego, zakończyło uczczenie ich pamięci minutą ciszy i modlitwą.
Cześć i chwała bohaterom
- skandowali zgromadzeni, oddając hołd poległym.
CZYTAJ WIĘCEJ: Zginęli za Wolną Polskę! Dokładna liczba ofiar stanu wojennego nie jest znana. Przypominamy niektórych. Cześć ich pamięci!
Po wspólnym odśpiewaniu Roty, uczestnicy manifestacji zapalili jak co roku znicze, uformowane w znak krzyża.
Relacja: wPolityce
Więcej: http://wpolityce.pl/wydarzenia/42596-noc-pamieci-o-ofiarach-stanu-wojennego-przed-willa-generala-jaruzelskiego-nasza-relacja