piątek, 13 marca 2015

Relacja filmowa z konferencji "Powstań Polsko" i powołania Ruchu Kontroli Wyborów

W przeddzień II konferencji "Powstań Polsko", która ma się odbyć w Niepokalanowie w tę sobotę przedstawiamy relację wideo z I konferencji (Częstochowa, 21 lutego), podczas której powołany został Ruch Kontroli Wyborów zrzeszający 76 organizacji społecznych. Wśród sygnatariuszy znaleźli się: Klub Ronina, Solidarni 2010, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, Akademickie Kluby Obywatelskie, Kongres Mediów Niezależnych, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczpospolitej, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę i kluby Gazety Polskiej.
RKW

Program Konferencji „Powstań Polsko! – W trosce o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku!” obejmował wystąpienia programowe:
- Macieja Dybowskiego (Krucjata Różańcowa za Ojczyznę,
- Ewy Stankiewicz – Solidarni2010,
- Józefa Orła – Klub Ronina,
- prof. Jana Żaryna - Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, - Jana Pietrzaka (odtworzone wideo) – Towarzystwo Patriotyczne,
- Mariusza Pateya - Instytut im. Romana Rybarskiego,
- Ryszarda Kapuścińskiego (kluby Gazety Polskiej).
Odczytano także pozdrowienia od bp Antoniego Pacyfika Dydycza i list od prof. Andrzeja Nowaka do uczestników konferencji.

cz. 1 (Maciej Dybowski, Ewa Stankiewicz, Józef Orzeł, Jan Żaryn, Jan Pietrzak, Mariusz Patey, Andrzej Nowak):


W czasie konferencji odbyła się debata: „Wybory w Polsce – zagrożenia, nieprawidłowości i fałszerstwa - jak im przeciwdziałać”. Wzięli w niej udział:
- Marek Deptuła, Ireneusz Czmoch - Główne typy nieprawidłowości i fałszerstw wyborczych,
- Dorota Stańczyk – Fałszerstwo w Katowicach w 2014 roku. – Moja walka o uznanie 130 tysięcy ważnych głosów
- Marcin Dybowski - Byłem członkiem komisji wyborczej - model kontroli głosowania na poziomie obwodu i komisji wojewódzkich

O mediach w kontekście manipulacji wyborczych oraz walki politycznej i uczciwości wyborów w 2015 r. mówił Jerzy Targalski.
Na koniec głos zabrali przedstawiciele Komitetów Wyborczych Kandydatów na Prezydenta RP

cz. 2




Moment podpisania deklaracji założycielskiej Ruchu Kontroli Wyborów:

"W dniu 21 lutego 2015 roku, u tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski, powołujemy obywatelski Ruch Kontroli Wyborów, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. Wywodzimy się z różnych organizacji, stowarzyszeń i grup społecznych. Łączy nas wola obrony prawa w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory.[..] Celem Ruchu Kontroli Wyborów jest zapewnienie uczciwego przebiegu wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku, rzetelne policzenie głosów i opublikowanie prawdziwych wyników wyborów. [...] Apelujemy do Polaków o udział w głosowaniu, o aktywność i ofiarną pomoc Ruchowi Kontroli Wyborów!"





Pierwszą inicjatywą Ruchu Kontroli Wyborów jest petycja o przysłanie do Polski międzynarodowych obserwatorów OBWE, którą można podpisać:
http://citizengo.org/pl/19312-o-obserwatorow-zagranicznych-podczas-wyborow-w-polsce-w-2015-roku

O obserwatorów zagranicznych podczas wyborów w Polsce w 2015 roku:
"Zważywszy że:

1. Fałszerstwa i nieprawidłowości mają charakter masowy na wszystkich poziomach – od punktu wyborczego poprzez okręgi do wyników ogólnopolskich i systemu informatycznego.

2. Mimo upływu 3 miesięcy od ostatnich wyborów nadal szczegółowe wyniki wyborów pozostają nieznane, Państwowa Komisja Wyborcza odmawia również ujawnienia protokołów, władze i sądy odmawiają powtórnego przeliczenia milionów głosów uznanych za nieważne.

3. Złożono prawie 1500 protestów wyborczych, z których sądy rozpatrzyły tylko kilkanaście, masowo oddalając inne protesty, nie przyjmując wniosków dowodowych, a zwłaszcza sąd uznał „zniknięcie” 130 tys. ważnych głosów na Śląsku za bez znaczenia i protest oddalił. W ten sposób sądy uniemożliwiły wykrycie i udowodnienie fałszerstw wyborczych oraz ukaranie winnych dopuszczenia się fałszerstw.

4. Ordynacja wyborcza i szczegółowe instrukcje Państwowej Komisji Wyborczej nie zapobiegają, a wręcz zachęcają do działań zagrażających wolności i uczciwości wyborów. Państwowa Komisja Wyborcza nie nakłada na przykład obowiązku jawnego liczenia głosów w komisji, lecz umożliwia liczenie tzw. kupek głosów osobno przez jednego z członków komisji wyborczej. Państwowa Komisja Wyborcza wprost w instrukcji dla członków Obwodowej Komisji Wyborczej nakazuje ręczne tworzenie „roboczego” Protokołu w ramach pracy wszystkich członków Obwodowej Komisji Wyborczej ale nakazuje by Protokół „ostateczny” powstał nie w obecności całej Komisji, lecz w wąskim kręgu kilku osób mających dostęp do systemu kontrolowanego przez sieć komputerową Państwowej Komisji Wyborczej.

5. Siedziba Państwowej Komisji Wyborczej i cały aparat końcowego podliczenia głosów (także wyborów prezydenckich), znajduje się w budynku Kancelarii Prezydenta, pomieszczenia PKW sąsiadują z pomieszczeniami bezpośrednio podlegającymi Kancelarii Prezydenta, a każdy z pracowników Kancelarii Prezydenta może swobodnie poruszać się pośród pomieszczeń i osób zatrudnionych przy podliczaniu głosów.

6. W lokalach wyborczych, na różnych szczeblach, dochodziło do licznych fałszerstw, a nawet kupowania głosów, o czym pisała prasa.

Domagamy się, by liczni i fachowo wyszkoleni obserwatorzy OBWE wzięli udział w kontroli wyborów na skalę masową. Kontrola samej Państwowej Komisji Wyborczej i tylko w dniu wyborów, czy też kontrola nielicznych wybranych komisji okręgowych przez kilka minut nie wystarczy, by stwierdzić, iż wybory przebiegły prawidłowo. Zlekceważenie naszego apelu i brak reakcji będzie jedynie legitymizował fałszowanie wyborów w Polsce i kompromitował OBWE. Ostatecznie bowiem Polska ma prawo do wyborów o takich samych standardach jak mieszkańcy całego świata, czy to w USA, czy w Afryce, czy Papui Nowej Gwinei. Nie tylko, że jesteśmy narodem cywilizowanym, lecz poszczycić się możemy najstarszym na kontynencie systemem wolnych wyborów.

Jerzy Targalski
Ruch Kontroli Wyborów".



14 marca 2015 roku odbędzie się w Niepokalanowie - szkoleniowa II Konferencja POWSTAŃ POLSKO! To spotkanie dla osób chcących wziąć udział w Ruchu Kontroli Wyborów i wejść w skład komisji wyborczych, by bezpośrednio przypilnować wyborów. Rozpocznie się w bazylice w Niepokalanowie o godz. 11.00 Mszą Święta za Ojczyznę.

Relacja: Włodzimierz Sobczyk (wideo)

Image and video hosting by TinyPic