niedziela, 9 listopada 2014

Kandydaci goniący bolszewika: Paweł Lisiecki


Kwestie związane z polityką historyczną w samorządzie są bardzo ważne. To władze lokalne decydują o stawianiu pomników czy nazewnictwie ulic. To samorząd w pewnym sensie kształtuje młode pokolenie, gdyż to pod władzami samorządowymi są oświata i kultura. Zachęcam wszystkich samorządowców do tego aby przystąpili do akcji KoLibra „Pogońmy bolszewików z samorządu!”. Warto wreszcie tą walkę doprowadzić do końca” - mówił w wywiadzie dla portalu Blogpress.pl Paweł Lisiecki, kandydat PiS do Rady m.st. Warszawy.


IMG_8011m


Poza działalnością na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej, Lisiecki, jako prezes Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”, zajmuje się także kwestią wykupu mieszkań komunalnych.
Stowarzyszenie „Warszawiak na Swoim” powstało w celu uwłaszczenia warszawiaków. Chodzi o to, aby stali się oni podmiotem polityki miasta, aby to oni decydowali o tym, co się dzieje w mieście. Właścicieli trudno jest z mieszkania usunąć, natomiast najemcę bardzo łatwo pozbawić najmu. Takie osoby są bardzo łatwo podatne na działania władz miasta. Chodzi o to, abyśmy byli miastem obywateli. Ponadto stowarzyszenie dąży do tego, by przekształcić użytkowanie wieczyste we własność” - podkreślał. Dodawał również, że w radzie miasta chce zajmować się problemami związanymi z infrastrukturą.
Szczególnie prawobrzeżna Warszawa jest poszkodowana przez władze miasta w kwestii inwestycji. Nawet dziennikarze ukuli taki termin „rzeź inwestycyjna Pragi”. Tym należy się zająć. Poza tym upośledzenie inwestycyjne na Pradze czy Białołęce dotyczy edukacji oraz spraw socjalnych, a konkretnie zaangażowania ludzi w rozwiązywanie ich problemów” - podsumował.
Paweł Lisiecki – absolwent Instytutu Archeologii oraz Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami, od wielu lat członek Stowarzyszenia KoLiber, prezes Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości na Pradze Północ, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS, w okresie rządów Jarosława Kaczyńskiego doradca szefa Kancelarii Premiera RP, kierował także biurem poselskim posła Mariusza Błaszczaka, od 2002 roku nieprzerwanie radny Rady Dzielnicy Praga Północ (w 2006 i 2010 wybierany ponownie, w 2010 roku uzyskał najwięcej głosów w historii wyborów do praskiego samorządu), jest jednym z najaktywniejszych samorządowców w Warszawie, od lat zaangażowany w działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej i propagowania pamięci o polskich bohaterach narodowych, posiada czarny pas w judo, kandyduje do Rady m.st. Warszawy z 2. miejsca listy PiS w okręgu obejmującym Białołękę i Pragę Północ.




Rozmawiał Piotr Mazurek

Foto i wideo: Bernard i Margotte