„Kwestie związane z polityką historyczną w samorządzie są bardzo ważne. To władze lokalne decydują o stawianiu pomników czy nazewnictwie ulic. To samorząd w pewnym sensie kształtuje młode pokolenie, gdyż to pod władzami samorządowymi są oświata i kultura. Zachęcam wszystkich samorządowców do tego aby przystąpili do akcji KoLibra „Pogońmy bolszewików z samorządu!”. Warto wreszcie tą walkę doprowadzić do końca” - mówił w wywiadzie dla portalu Blogpress.pl Paweł Lisiecki, kandydat PiS do Rady m.st. Warszawy.
Poza działalnością na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej, Lisiecki, jako prezes Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”, zajmuje się także kwestią wykupu mieszkań komunalnych.
„Stowarzyszenie „Warszawiak na Swoim” powstało w celu uwłaszczenia warszawiaków. Chodzi o to, aby stali się oni podmiotem polityki miasta, aby to oni decydowali o tym, co się dzieje w mieście. Właścicieli trudno jest z mieszkania usunąć, natomiast najemcę bardzo łatwo pozbawić najmu. Takie osoby są bardzo łatwo podatne na działania władz miasta. Chodzi o to, abyśmy byli miastem obywateli. Ponadto stowarzyszenie dąży do tego, by przekształcić użytkowanie wieczyste we własność” - podkreślał. Dodawał również, że w radzie miasta chce zajmować się problemami związanymi z infrastrukturą.
„Szczególnie prawobrzeżna Warszawa jest poszkodowana przez władze miasta w kwestii inwestycji. Nawet dziennikarze ukuli taki termin „rzeź inwestycyjna Pragi”. Tym należy się zająć. Poza tym upośledzenie inwestycyjne na Pradze czy Białołęce dotyczy edukacji oraz spraw socjalnych, a konkretnie zaangażowania ludzi w rozwiązywanie ich problemów” - podsumował.
Paweł Lisiecki – absolwent Instytutu Archeologii oraz Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami, od wielu lat członek Stowarzyszenia KoLiber, prezes Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości na Pradze Północ, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej PiS, w okresie rządów Jarosława Kaczyńskiego doradca szefa Kancelarii Premiera RP, kierował także biurem poselskim posła Mariusza Błaszczaka, od 2002 roku nieprzerwanie radny Rady Dzielnicy Praga Północ (w 2006 i 2010 wybierany ponownie, w 2010 roku uzyskał najwięcej głosów w historii wyborów do praskiego samorządu), jest jednym z najaktywniejszych samorządowców w Warszawie, od lat zaangażowany w działania na rzecz dekomunizacji przestrzeni publicznej i propagowania pamięci o polskich bohaterach narodowych, posiada czarny pas w judo, kandyduje do Rady m.st. Warszawy z 2. miejsca listy PiS w okręgu obejmującym Białołękę i Pragę Północ.
Rozmawiał Piotr Mazurek
Foto i wideo: Bernard i Margotte