środa, 15 kwietnia 2015

Kim pan jest panie Komorowski? Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina (Janecki, Makowski, Płużański - 13.04.2015)

Kim naprawdę jest Bronisław Komorowski? Kto go wykreował? Skąd się wziął? Co się stało z tym jego powodzeniem finansowym? Czy może być uwikłany w szantaże, "trzymanie", "kompromaty"? między innymi o Bronisławie Komorowskim rozmawiano w czasie Przeglądu Tygodnia w Klubie Ronina z udziałem Stanisława Janeckiego, Ryszarda Makowskiego i Tadeusza Płużańskiego.




Przegląd tygodnia w Klubie Ronina - pierwszy po obchodach piątej rocznicy tragedii smoleńskiej prowadził Stanisław Janecki. Towarzyszyli mu Ryszard Makowski i Tadeusz Płużański.

IMG_5570m

Stanisław Janecki rozpoczął od dwóch najważniejszych tematów mijającego tygodnia - kwestii smoleńskiej, stenogramów, obchodów rocznicy i wchodzącej w decydującą fazę kampanii wyborczej.

Zdaniem Janeckiego wybory prezydenckie są ważniejsze od parlamentarnych, ponieważ zwycięstwo w wyborach prezydenckich oznacza objęcie funkcji, której „nikt nie odbierze”, natomiast zwycięstwo w wyborach parlamentarnych nie musi oznaczać przejęcia władzy – „można wygrać i nie rządzić”. Dlatego też „cały wysiłek powinien być skupiony na tych wyborach.”

Stanisław Janecki podkreślił, że prezydent ma sporą władzę, ma dostęp do wielu informacji o stanie państwa, polityce międzynarodowej, raportów tajnych służb. Może też ujawnić sporo faktów z czasów rządów poprzedniej ekipy. Obawa przed ujawnieniem różnych faktów sprzed i po 10 kwietnia, wiele historii związanych z korupcją, mediami pośrednio finansowanymi przez państwo powoduje panikę w tych mediach, które przystępują do obozu władzy już bez żadnych pozorów. Upadek obecnego układu medialnego musi zaś doprowadzić do zmiany świadomości społecznej.

IMG_5585m

Ryszard Makowski podziękował wszystkim, którzy działają w Ruchu Kontroli Wyborów i zareklamował wywiad, jaki przeprowadził z Józefem Orłem na ten temat, który został opublikowany w ostatnim numerze tygodnika wSieci.

Makowski: „Nie stawiałbym tezy, że jak przegramy te wybory to wszystko się kończy. Taka teza może łatwo podciąć skrzydła. Oczywiście ta władza zrobi wszystko, żeby te wybory były dla niej udane.” Zwrócił też uwagę na możliwości fałszerstw - np. poprzez dopisywanie na listy osób bez zameldowania, czy o problemach z systemem „Źródło”. Szczególnie w sytuacji ogromniej przewagi medialnej obozu władzy.

Ryszard Makowski: „PiS za mało zwraca się do osób, które nie chodzą na wybory. Ok. 50% społeczeństwa nie chodzi na wybory i PiS za mało się zwraca do tych ludzi, żeby się jednak ocknęli i spróbowali przyjść. Bo u nas rządzi mniejszość, ale umotywowana, są to ludzie związani z tym systemem.”

IMG_5601m

Tadeusz Płużański mówił o propagandzie medialnej. „Trzeba rzecz nazwać po imieniu, to jest kampania oszczerstw, kłamstw, wrzutek, kampania nienawiści, którą stosuje strona podobno racjonalna, odpowiedzialna, europejska...” Te metody, które stosuje strona rządowa przypisuje jednocześnie opozycji. Płużański przypomniał różne wrzutki z ostatniego czasu, które miały pogrążyć Andrzeja Dudę: sprawa SKOK-ów, grzebanie w życiorysach, stenogramy przed rocznicą 10 kwietnia. „Te wybory można jednak wygrać. Pytanie co jeszcze nam wrzucą”.

Płużański przypomniał datę 27.09.2009 - symbolicznej uroczystości w Pałacu Prezydenckim przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego młodemu pokoleniu Polaków. Podkreślił też znaczenie prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Stanisław Janecki przypomniał „słynną inwestycję Bronisława Komorowskiego z 91 r. tzw. parabank Janusza Palucha. Był to człowiek za którym stali wysocy ludzie z WSI z Pomorskiego Okręgu Wojskowego. W tym parabanku Bronisław Komorowski razem z Maciejem Rayzacherem [...] skądś wzięli w 91 roku 260 tys. marek. Przeliczyłem to - to jest 750 ówczesnych przeciętnych pensji. Przeciętny człowiek zarabiając 340 marek (nic nie wydając) musiałby pracować 62 lata na taką sumę... Nikt nie pyta jak to się stało, że człowiek, który nie miał dochodów, narzekał w tym czasie, że nie ma pieniędzy, znajduje takie pieniądze, będąc wysokim urzędnikiem państwowym, lokuje je w piramidzie finansowej prowadzonej przez ludzi WSI. Na czym mieli robić pieniądze? Na nielegalnym handlu na Wschodzie materiałami radioaktywnymi, mityczną czerwoną rtęcią, bronią, przerzucając narkotyki (to wyszło na procesie Palucha). Jak to jest możliwe, że nie pyta się kandydata, skąd wziął tak ogromne pieniądze i dlaczego jako wysoki urzędnik państwowy lokuje je w zasadzie w organizacji przestępczej?.” WSI pomogło odzyskać te pieniądze niektórym ludziom, czy również Komorowskiemu, który był wtedy nadzorcą kontrwywiadu wojskowego, który zajmował się tą sprawą?

IMG_5556m

Janecki: „W gruncie rzeczy nie wiemy, kim jest Bronisław Komorowski! Podstawowe pytanie brzmi - kim tak naprawdę jest Bronisław Komorowski? Kto go wykreował? Skąd się wziął? Co się stało z tym jego powodzeniem finansowym, które dało mu te pieniądze i potem z tymi wszystkimi awansami?”. Janecki pytał też o Pro Civili, (ludzie angażujący się w przekręty w SKOK Wołomin), PKO BP, WAT, a Komorowski minister obrony w rządzie Buzka blokuje reformę szkolnictwa wojskowego, która mogłaby przerwać proceder żerowania na WAT.

„Jak ktoś daje komuś pieniądze albo odzyskuje je dla kogoś, to przecież nie robi tego bezinteresownie. Co wiemy o tym, w jaki sposób może być uwikłany kandydat w szantaże, w tzw. trzymanie, w kompromaty? To decyduje o tym, czy może podejmować suwerenne decyzje w kwestiach fundamentalnych dla państwa: bezpieczeństwa, obronności, stosunkach międzynarodowych.”

Ryszard Makowski: „Żyjemy w takiej rzeczywistości, która nawet jest bardziej opresyjna w niektórych sytuacjach niż komuna. Nazywam to nowoczesną formą zaborów. Wszelkie oficjalne instytucje są przejęte przez grupę interesów.”

„Czy wygrana w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy jest realna?”, czy zmierzamy do systemu autokratycznego, czy PiS za dużo wymaga od ludzi? O zbliżających się najważniejszych ostatnich dwóch tygodniach kampanii, „wierszach” Bronisława Komorowskiego, latającym Stefanie, Nocnych Wilkach i innych kwestiach w filmie poniżej:




IMG_5571m


IMG_5578m

IMG_5607m

Relacja: Bernard i Margotte