piątek, 21 lipca 2017

Krzysztof Karoń: Gender jest ostatnim elementem taktyki ideologii marksistowskiej

"Marksizm jest systemem, który jest z ogromnym wysiłkiem, w ogromnej panice i histerii domykany w tej chwili w Europie. Celem jest stworzenie zachodnioeuropejskiego państwa komunistycznego".
Gościem klubu Ronina był Krzysztof Karoń, publicysta, twórca portalu "Worldmuseum - portal historii kultury i sztuki".
IMG_9668m



Według gościa klubu Ronina to marksizm (ideologia komunizmu) jest systemem, który jest "z ogromnym wysiłkiem, w ogromnej panice i histerii domykany w tej chwili w Europie".

A gender jest ostatnim elementem taktyki tej ideologii, której celem jest stworzenie zachodnioeuropejskiego państwa komunistycznego. Marks bowiem uważał, że rewolucja powinna wybuchnąć w krajach najwyżej rozwiniętych.

"Nie jest możliwe zrozumienie gender, jeśli się nie zrozumie czym jest marksizm" - uważa Karoń.

Na wstępie zwrócił uwagę na to, że wśród młodych przedsiębiorców w Polsce, którzy czekają na możliwość rozwinięcia skrzydeł, uaktywnienia się ekonomicznego, tylko 10% potrafi wykonywać pracę, która jest potrzebna innym ludziom, która tworzy produkt, pozostali zajmują się marketingiem, doradztwem finansowym itp. czyli "robieniem ludzi w konia".

Gość klubu Ronina zaczął swój wykład od nakreślenia w skrócie sytuacji społecznej w II połowie XIX wieku, powstaniu nowej klasy społecznej - proletariatu, rewolucji przemysłowej i wykwalifikowanych robotnikach. Mówił o liberalnym protestanckim systemie oświaty, XIX-wiecznej katolickiej nauce społecznej, solidaryzmie społecznym, chadecji oraz o narodzinach marksizmu.

W 1880 roku zięć Marksa Paul Lafargue opublikował broszurę "Prawo do lenistwa", w której stwierdził, że poddanie się reżimowi pracy jest hańbą, utratą człowieczeństwa. Wybawieniem - według niego - są maszyny.
Karoń zwrócił uwagę, że gdyby większość społeczeństwa przyjęła taki sposób myślenia, zatrzymałby się proces kulturowego awansu proletariatu. Co ciekawe, książeczka została wznowiona w 1968 roku, kiedy hasłem było "Nigdy nie pracuj".

Jak zauważył Krzysztof Karoń, chadecja (partia katolicka) na zachodzie, która proponowała w swoim programie racjonalny model ustroju społecznego, oparty na etosie pracy, uzyskała poparcie społeczne i większość polityczną, uniemożliwiając tym samym zdobycie władzy przez komunistów. Marksiści przegrali na zachodzie, jednak rewolucję przeprowadzono w Rosji.

Do celów marksizmu przystosowano psychoanalizę Freuda, a przede wszystkim teorię rewolucji seksualnej Wilhelma Reicha. Reich uważał, że życiowym celem człowieka jest przeżycie orgazmu, a religia, wychowanie, normy społeczne, system kapitalistyczny tłumią w dziecku popęd seksualny, żeby uczynić z niego maszynę roboczą. Według tej koncepcji, wyzwolić człowieka seksualnie będzie można dopiero wtedy, gdy zlikwiduje się kapitalizm w wyniku rewolucji.

P6190047m

Marksiści zauważyli, że system kapitalistyczny opiera się na etosie pracy i wykształceniu, na zdolności człowieka do twórczej pracy, która powstaje w wyniku wychowania, co jest możliwe dzięki tłumieniu popędu seksualnego. Jak uznali marksiści (wykorzystując z kolei teorię Fromma), jeśli dziecko doprowadzi się do stanu seksualnego opętania, jeśli będzie się ten popęd sztucznie rozniecało, nie będzie się w stanie skoncentrować na nauce.
W związku z tym, rewolucja seksualna zaaplikowana młodzieży, a zwłaszcza dzieciom musi doprowadzić do obniżenia wykształcenia społeczeństwa, obniżenia jego ekonomicznej wydajności i załamania się systemu ekonomicznego, do nędzy.
Jak podkreślił Karoń, takie społeczeństwo wraca da poziomu zdemoralizowanego proletariatu XIX-wiecznego, do którego odwoływał się Marks.

"Po to, żeby społeczeństwo nie pogrążyło się w nędzy, i żeby nie musiało innych społeczeństw okradać, albo żeby nie zostało skolonizowane przez wyżej zorganizowane społeczeństwa i sprowadzone do poziomu siły roboczej, musi opanować pewne umiejętności, musi zdobyć wykształcenie, a przede wszystkim nauczyć się pracy w dobrze zorganizowanym systemie produkcji. Jeśli tego nie ma, to możemy być najgłębiej wierzącymi katolikami, humanistami, i jedyne co będziemy w stanie zrobić, to sprawiedliwie dzielić nędzę". - zaznaczył Krzysztof Karoń. - "Realna wolność to dobrobyt, dostępność dóbr dzięki posiadaniu których mogę robić to, na co mam ochotę".

W 1935 roku frankfurtczycy mieli już opracowaną koncepcję nowego systemu wychowania. a raczej demoralizowania młodzieży, by zbudować państwo komunistyczne na gruzach kapitalistycznej Europy zachodniej. Jednak tej koncepcji sprzeciwił się Józef Stalin, który już zdobył władzę w Rosji i zależało mu w tym momencie na budowie wydajnego państwa. Jego celem stało się odbudowanie w zdemoralizowanym społeczeństwie etosu pracy. Pojawiła się koncepcja socjalistycznego współzawodnictwa pracy (stachanowszczyzna), chodziło o zmotywowanie ludzi do pracy.

Nowy marksizm kulturowy, przeszczepiony z Zachodu, który pojawił się w Polsce w latach 60. operował atrakcyjnymi środkami przekazu((np. kultura hippisowska, big beat, John Lennon). Ta kultura miała wpływ na młodzież i uniemożliwiała wykształcenie zdyscyplinowanego, wydajnego pracownika. Dlatego stalinowcy zwalczali te ruchy.
"W Polsce żarliwi komuniści typu Michnik i Kuroń, komandosi uchodzili za opozycję antykomunistyczną, a oni byli komunistami antystalinowskimi" - zauważył Karoń.

Po wojnie ta filozofia została aplikowana na Zachodzie, jedynym jej celem jest pozbawienie ludzi zdolności do pracy, ale oczywiście kwestie religijne, światopoglądowe, obyczajowe są z tym związane.

IMG_9667m

Krzysztof Karoń skupił się następnie na koncepcji Unii Europejskiej. Jak zauważył, program dzisiejszej Unii Europejskiej został uruchomiony w 1975 roku (a przygotowany w 1941 r. przez włoskiego komunistę Altiero Spinelliego i opisany w "Manifeście z Ventotene":
„Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa” - czytamy w tym manifeście.
Co ciekawe, choć w mediach mówi się o ojcach założycielach UE (Robert Schuman, Konrad Adenauer, Alcide de Gasperi itd), w "Białej Księdze" KE w sprawie przyszłości Europy z 2017 roku jedynym dokumentem przywoływanym jako program UE jest "Manifest z Ventotene" Spinelliego. A według tego manifestu - jak zaznaczył Karoń - nowa Europa, nowa prawdziwa demokracja może być zaprowadzona tylko dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii. W tym manifeście podane jest wprost, że ta rewolucja ma być rewolucją socjalistyczną.

"To powtórzenie, w zmienionych warunkach, "Manifestu komunistycznego" Marksa" - zauważył Karoń.

Na zakończenie wykładu Krzysztof Karoń stwierdził, że pojęcie gender kojarzy się z pojęciem tożsamości płciowej, ale pierwszy podstawowy powód dla którego pewna koncepcja, która istniała znacznie wcześniej, została wywołana w przestrzeni publicznej przez książkę Judith Butler "Uwikłani w płeć. Feminizm i polityka tożsamości" (1990), to tożsamość człowieka bez której on nie jest w stanie racjonalnie poznawać i oceniać rzeczywistości. Po to, żeby zniszczyć wszystkie podstawowe tożsamości, trzeba zdemontować tożsamość płciową.
Celem genderyzmu jest zniszczenie jakiejkolwiek tożsamości, w tym osobniczej, wspólnotowej, religijnej, narodowej, po to, żeby człowiek nie był w stanie racjonalnie myśleć.
A chodzi o to, żeby w skali społecznej domknąć projekt budowy państwa komunistycznego, którego ideologią jest marksizm.
"Nie ma czegoś takiego jak poprawność polityczna, jest marksistowski terror". - zaznaczył Karoń.

"Co prawda gender mainstreaming jest oficjalną polityką społeczną Unii Europejskiej, którą polski rząd ma obowiązek realizować, ale ideologia komunistyczna jest przez polskie prawo traktowana jako ideologia przestępcza. To trzeba społeczeństwu przypominać". - zakończył.

P6190050m

Po wykładzie Krzysztofa Karonia głos zabrał Grzegorz Strzemecki, który wspomniał o najnowszych wydarzeniach, które są przejawem działania ideologii gender.

Spotkanie odbyło się 9 czerwca 2017 roku.

Całość wykładu na filmie:



Relacja: Margotte i Bernard

IMG_9661m