poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Profesor Wiesław Binienda prywatnie o sobie

01P1060660m
Dlaczego warszawiak Wiesław Binienda urodził się w Kole? Jaka szkolna pasja niespodziewanie przydała się profesorowi w życiu na emigracji? Jak wyglądało pierwsze spotkanie profesora Biniendy z amerykańskim komputerem? Dlaczego przedstawiciele pewnej rosyjskiej firmy byli niezadowoleni z wizyty na uniwersytecie w Dayton? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie tylko w naszym ekskluzywnym i bardzo osobistym wywiadzie.

01P1060660m

Dlaczego warszawiak Wiesław Binienda urodził się w Kole? Jaka szkolna pasja niespodziewanie przydała się profesorowi w życiu na emigracji? Jak wyglądało pierwsze spotkanie profesora Biniendy z amerykańskim komputerem? Dlaczego przedstawiciele pewnej rosyjskiej firmy byli niezadowoleni z wizyty na uniwersytecie w Dayton? Kto i gdzie ukradł Wiesławowi Biniendzie zupę? Emigrancki los, czyli co profesor Binienda powiedział młodym Polakom na obczyźnie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie tylko w naszym ekskluzywnym i bardzo osobistym wywiadzie.


Rozmowa z profesorem Wiesławem Biniendą odbyła się w trakcie jego pobytu w Dublinie w Irlandii, gdzie profesor spotkał się z tamtejszą Polonią, a następnie dla kadry naukowej i studentów wydziału transportu Dublin Institute of Technology wygłosił wykład „Characterization and Modelling of Aerospace Materials and Structures under Quasi Static or Impact Loading Conditions”, podczas którego przedstawił między innymi swoje badania na temat katastrofy smoleńskiej.

Przedstawiamy wywiad z profesorem Wiesławem Biniendą, profesorem University of Acron, dziekanem Wydziału Inżynierii Cywilnej (Department of Civil Engineering) tej uczelni, wpółpracownikiem NASA, redaktorem naczelnym „Journal of Aerospace Engineering” i laureatem prestiżowej Nagrody Torrensa dla najlepszego redaktora pisma naukowego wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierii Cywilnej (ASCE). Profesor Wiesław Binienda jest też niezależnym ekspertem Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154 w Smoleńsku.




Wywiad z profesorem przeprowadzili: Włodzimierz Sobczyk i Emaus. Cały zespół Blogpressu dziękuje profesorowi Wiesławowi Biniendzie za poświęcony nam czas i niezwykle ciekawą rozmowę.

Opublikowano: Blogpress, czw., 06/03/2014 - 08:11