
Ewa Stankiewicz pytała Zbigniewa Romaszewskiego o ocenę postulatów Solidarnych 2010. Marszałek surowo ocenił rząd Donalda Tuska, przytoczył również inne powody dla których rząd powinien zostać odsunięty od władzy - takie jak katastrofa w służbie zdrowia, edukacji, komunikacji.
Była też mowa o zagrożeniu demokracji - o manipulacjach prawem wyborczym przez obecne wadze. W związku z tym senator Romaszewski apelował o mobilizację w najbliższych wyborach, oraz o to by w każdej komisji wyborczej znaleźli się mężowie zaufania, którzy będą monitorować przebieg głosowania.
Mówiono o mediach, o sukcesie „Gazety Polskiej”, „Uważam Rze”, o internecie. Zdaniem marszałka polskie społeczeństwo „zaczyna się budzić” i choć nie jest jeszcze w pełni gotowe, to „jest już z górki” i „będzie nas przybywać”. „Ja zawsze byłem optymistą i teraz też jestem optymistą. I uważam, że myśl o wolnej Polsce, o wolnym społeczeństwie, o dumnym, godnym narodzie polskim to jest idea która zwycięży.”
Pytano marszałka Romaszewskiego o bieżące wystąpienia w obronie praw obywatelskich, również o te związane z wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu (pobicia, próby osadzenia w zakładzie psychiatrycznym). Drastyczne przypadki łamania praw obywatelskich choć nie są liczne to jednak się zdarzają – państwo Romaszewscy spotykali się z próbami wykorzystywania polskiej psychiatrii do represjonowania ludzi. Jednak polscy psychiatrzy łatwo nie ulegają presji i te sprawy udało się rozwiązać.
Była mowa o zabójstwie Marka Rosiaka, o prokuraturze, sądownictwie. O polskim parlamentaryzmie i „biegunce” legislacyjnej.
Sporo uwagi w swoich wypowiedziach Zbigniew Romaszewski poświęcił lokalnym sprawom warszawskim - była mowa o drastycznych podwyżkach cen usług miejskich, o prywatyzacji SPECu i organizowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość referendum w tej sprawie. O spółdzielniach mieszkaniowych i prawie spółdzielczym.
Pytano o media, o osoby które utraciły zdrowie na skutek represji w czasach PRLu, O IV Rzeczpospolitą, o zdrowie premiera Olszewskiego.
Padły też pytania bardziej osobiste – o to w jaki sposób państwo Romaszewscy się poznali (w zeszłym roku obchodzili 50 lecie małżeństwa).








Relacja: Margotte, Bernard