niedziela, 3 listopada 2013

Przed referendum premier Tusk realizuje elementy szantażu względem urzędników



Poniedziałkowy przegląd wydarzeń w klubie Ronina poprowadziła Joanna Lichocka, a towarzyszyli jej Dorota Kania i Cezary Gmyz. Dyskusja krążyła wokół świata służb, sprawy gen. Skrzypczaka i prezydenta Gdańska. Mówiono też o szantażu względem urzędników i działaniach przestępczych przeciwko wolności wyborów przed zbliżającym się referendum w Warszawie. Tym razem spotkanie było zorganizowane wspólnie przez klub Ronina i Warszawski Klub Gazety Polskiej kierowany przez Anitę Czerwińską.

IMG_0292m

Przegląd Tygodnia w Klubie Ronina poprowadziła Joanna Lichocka, a towarzyszyli jej Dorota Kania i Cezary Gmyz. Ponieważ po przeglądzie odbył się wieczór autorski Doroty Kani poświęcony jej książce „Cień tajnych służb” więc i w jego trakcie rozmowy krążyły wokół świata służb, działań CBA w sprawie gen . Skrzypczaka i prezydenta Gdańska, ale mówiono też o nadchodzącym wielkimi krokami referendum w Warszawie, szantażu względem urzędników i działaniach przestępczych przeciwko wolności wyborów. Spotkanie było zorganizowane wspólnie przez Klub Ronina i Warszawski Klub Gazety Polskiej kierowany przez Anitę Czerwińską.

Spotkanie rozpoczęło się od ”tajnych służb” czyli od gry między „Noskiem a Skrzypczakiem” i postawionych zarzutów prezydentowi Gdańska, którego majątek zdaniem CBA nie znajduje pokrycia w dochodach.

IMG_0329m

Zdaniem Cezarego Gmyza „Chodzi o 130 mld. które w najbliższym czasie są przewidziane na dozbrojenie polskiej armii i zakup nowoczesnej technologii, m.in. samolotów bezzałogowych.” Gmyz zwrócił uwagę na „działalność lobbysty izraelskiego jednej z izraelskich firm – Mieczysława, Menachema, Michaela Bula, który jeśli chodzi o polską armię i zbrojeniówkę zna wszystkich.” Z tym człowiekiem gen. Skrzypczak spotykał się w swoim domu.

Dorota Kania zauważyła, że o ile początkowo w konflikcie Skrzypczak – Nosek wydawało się, że górą jest Skrzypczak, to teraz włączyło się CBA, które ma badać „dziwne kontrakty” w MON. „Mamy CBA u prezydenta Gdańska, który do tej pory był nietykalny w mateczniku Platformy, i mamy CBA de facto w Ministerstwie Obrony Narodowej”.

Cazary Gmyz: „Dziwne było zaangażowanie gen. Skrzypczaka w zwalczanie Polskiego Holdingu Obronnego, którego główną częścią składową jest Bumar i jednocześnie dziwny lobbing na rzecz Huty Stalowa Wola, która w tym układzie jest partnerem słabszym.”

Cezary Gmyz przypomniał, że ruchy w służbach specjalnych zostały zapoczątkowane dymisją Leszka Elasa, Komendanta Głównego Straży Granicznej. „Leszek Elas to jest osoba, której nazwisko przewija się bardzo [często] na kartach książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka „SB a Lech Wałęsa”, człowiek który był po prostu zaangażowany w niszczenie dokumentacji dotyczącej TW Bolka. Dla mnie „odstrzelenie” Elasa było rzeczą zupełnie zdumiewającą, bo wydawało się, że jest nie do ruszenia.” Następnie nastąpiła dymisja Krzysztofa Bondaryka, zmiany w ABW, dymisja Mariana Janickiego w BOR i wreszcie dymisja Janusza Noska.

IMG_0349m

Dorota Kania uzupełniła: „Leszek Elas pochodzi z Gdańska, pracował w UOP i był szefem grupy która zorganizowała prowokację UOPu z zatrzymaniem materiałów radioaktywnych, weszła do domu byłego szefa jednego w wydziałów SB w Gdańsku i zabrała teczkę Bolka, i on tę teczkę osobiście przywiózł do Warszawy i był mocno związany z gdańską Platformą. Sprawa Waldemara Skrzypczaka wyszła wtedy, gdy do MONu przyszedł Bondaryk. Być może jest to przypadek, być może nie, ale znając Krzysztofa Bondaryka w przypadki nie wierzę.”

Zdaniem Cezarego Gmyza wprowadzana reforma służb reforma służb specjalnych może doprowadzić do tego, że szefowie służb będą mogli odmówić prezydentowi i premierowi podania źródeł swojej wiedzy nawet w sprawach kluczowych.

IMG_0302m

Drugim ważnym tematem było referendum w Warszawie. Joanna Lichocka: „Premier, prezydent, wysocy urzędnicy państwowi mówiąc: nie idźcie na referendum, wpływają na postawy wyborcze obywateli. Chodzi też o pracowników, urzędników magistratu, o wszystkich urzędników wszystkich ministerstw, służb specjalnych, wszystkich tych, którzy mieszkają w Warszawie a pracują w urzędach kontrolowanych przez Platformę. Sam fakt pójścia czy nie pójścia na referendum jest jawny, wiadomo kto poszedł na referendum. Ten element pewnego szantażu Donald Tusk na zimno realizuje. Jestem przekonana, że frekwencja wśród urzędników będzie minimalna.”

„Mianowanie teraz Hanny Gronkiewicz-Waltz szefową warszawskiej Platformy ma z jednej strony charakter marketingowy, ale z drugiej strony jest to chyba przygotowanie pani Kidawy-Błońskiej, żeby mogła zająć miejsce Hanny Gronkiewicz Waltz w Warszawie. Kidawa Błońska jest przygotowywana do roli komisarza i tylko jest pytanie, czy Warszawiacy kupią taki zabieg na zasadzie, no dobra, przynajmniej nie Bufetowa.”

Dorota Kania wspomniała o możliwym powołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz do Rady Polityki Pieniężne na miejsce Zyty Gilowskiej, która zrezygnowała ze względu na stan zdrowia.

Cezary Gmyz: „W Platformie Obywatelskiej potwornie boją się powtórki scenariusza z Lechem Kaczyńskim, najpierw wygrał Warszawę, później prezydenturę. Jestem przekonany, ze frekwencja w Warszawie będzie. Mam dojmujące wrażenie delemingizacji społeczeństwa.”

„Te zabiegi, które są czynione na rzecz obniżenia frekwencji, moim zdaniem są działaniami przestępczymi przeciwko wolności wyborów - m.in. odmowa przyjmowania przez Trójkę reklam referendalnych, która nie ma żadnego uzasadnienia prawnego. PKS Grodzisk, które obsługuje część połączeń w Warszawie, również odmówiło wzięcia na swoje autobusy plakatów czy materiałów związanych z referendum. To jest horror.”

Rozmawiano również o filmie o Lechu Wałęsie, obecnym na urodzinach Wałęsy Graczyku, który „zwerbował” Lecha Walęsę, o książce Doroty Kani, Tomaszu Turowskim i kuriozalnej książce Czuchnowskiego i Kublik z której wynika, że Turowski chronił papieża, a służby PRL zajmowały się szpiegowaniem ZSRS, o tajnej umowie rosyjskiego FSB z SKW kierowaną przez Janusza Noska za przyzwoleniem Donalda Tuska. i o środowej konferencji smoleńskiej w Sejmie.



Relacja: Bernard i Margotte


IMG_0359m

IMG_0282m

IMG_0372m

Więcej zdjęć: http://www.flickr.com/photos/55306383@N03/sets/72157636303228383/

Opublikowano:
Blogpress, wt., 08/10/2013 - 17:30